Komórkomania - Szczegóły aktualności - Liceum Ogólnokształcące nr V im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Tag img Projekty
Tag img 25.04.2024, 19:38

Komórkomania

10 kwietnia w naszej szkole ruszyła 2. edycja akcji ,,Komórkomania''! Jej celem jest edukacja społeczności szkolnej na temat dawstwa szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych oraz rejestracja potencjalnych Dawców spośród pełnoletnich uczniów oraz pracowników naszej szkoły.

Komórkomania logo

Akcja składa się z trzech etapów:

EDUKACJA - w ciągu ostatnich dni uczniowie klasy 3D gościli na lekcjach w klasach 3 i 4 i edukowali potencjalnych Dawców na temat przebiegu procedury oddawania szpiku. Na korytarzach szkolonych pojawiły się plakaty edukacyjne wykonane przez uczniów naszego liceum.

Komórkomania

PROMOCJA - informacje o całej akcji i Dniu Rejestracji znalazły się na ulotkach oraz plakatach informacyjnych umieszczonych na korytarzach szkolnych.

Komórkomania

REJESTRACJA - w ostatnim dniu akcji, czyli już w najbliższy wtorek 23 kwietnia, osoby zainteresowane oddaniem szpiku będą mogły zarejestrować się u wolontariuszy przy stoisku na szkolnym korytarzu przy sali 106 od godziny 10.05 do 13.30 (4, 5, 6 i 7 godzina lekcyjna).

Pełnoletni uczniowie

Naszej Szkoły będą mogli dokonać rejestracji w trakcie trwania zajęć lekcyjnych, gdyż procedura rejestracyjna, czyli wywiad kwalifikacyjny, wypełnienie dokumentów oraz wymaz z jamy ustnej, wymagają ciszy i skupienia. Na czas rejestracji nauczyciele umożliwią zainteresowanym uczniom wyjście z sali lekcyjnej. Nieobecność na lekcji nie będzie miała wpływu na frekwencję ucznia.

Podczas Dnia Rejestracji

Odbędzie się również kiermasz muffinek w celu pozyskania funduszy na wsparcie działalności Fundacji DKMS Polska. Stoisko ze słodkościami będzie się mieścić przy stanowisku do rejestracji. Zapraszamy do wzięcia udziału w rejestracji oraz kiermaszu!

POMOŻESZ? BO MOŻESZ! MASZ TO W GENACH!!!