Kandydaci - Liceum Ogólnokształcące nr V im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Klasa 1A

obrazek tematyczny związany z profilem klasy o rozszerzeniu matematyka i fizyka

z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i języka angielskiego

Języki obce: j. angielski, j. niemiecki

• fizyka

Klasa 1B

obrazek tematyczny związany z profilem klasy biologiczno chemicznej

z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii

Języki obce: j. angielski, j. hiszpański
  • biologia lub chemia

Klasa 1C

obrazek tematyczny związany z profilem klasy o rozszerzeniu matematyka i fizyka

z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii i języka angielskiego

Języki obce: j. angielski, j. hiszpański
  • geografia

Klasa 1D

klasa humanistyczna

z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie

Języki obce: j. angielski, j. niemiecki

• matematyka
  • historia lub wiedza o społeczeństwie

Informacje dotyczące rekrutacji

• Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej od 20.05.2024r. do 21.06.2024r.
  • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty  (dotyczy wyłącznie kandydatów rejestrujących się samodzielnie) od 28.06.2024r. do 05.07.2024r.
  • Możliwość dokonania zmiany wniosku o przyjęcie do szkoły z uwagi na zmianę szkół lub złożenie nowego wniosku od 28.06.2024r. do 05.07.2024r.
  • Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 15.07.2024r.
  • Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty od 15.07.2024r do 18.07.2024r.
  • Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 19.07.2024r.

Zarządzenie Nr 11/2024 p.o Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 30 stycznia 2024 roku w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz terminów składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025, do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, klas I publicznych szkół ponadpodstawowych, klas wstępnych oraz na semestr pierwszy klas I publicznych branżowych szkół II stopnia i publicznych szkół policealnych, a także do szkół, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu lutego 2025 r., na terenie województwa lubelskiego.

Zarządzenie nr 25/2024 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 lutego 2024 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz określenie miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025 w województwie lubelskim.

rekrutacja@lo5.lublin.eu

Dlaczego My?

• Realizujemy w codziennej nauce i pracy ideały Szkoły Stowarzyszonej UNESCO – jako jedyne publiczne liceum w Lublinie i jedyne „po tej stronie Wisły”
  • Osiągamy od lat 100% zdawalność matury