Misja Szkoły - Liceum Ogólnokształcące nr V im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Misja Szkoły

"Trzeba mieć odwagę i wiarę w siebie, że jest się do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść trzeba" – słowa naszej Patronki, Marii Skłodowskiej-Curie, stają się dla nas życiową dewizą, podstawą wyznaczania celów, sposobem wartościowania świata i ludzi.

Uznajemy, że społeczność szkolną jako formę wspólnoty stanowią uczniowie, ich rodzice oraz wszyscy pracownicy szkoły, którzy realizują wyznaczone zadania we współpracy, atmosferze wzajemnego zrozumienia i szacunku.

Wspomagamy uczniów w odkrywaniu tego, co posiadają cennego w zakresie zdolności, talentów, umiejętności poznawczych, zainteresowań, ale również przymiotów osobowości. Dbamy o rozwój poczucia obowiązku, odpowiedzialności za własne decyzje, a także rozwój samorządności naszych uczniów. Budujemy wrażliwość całej szkolnej społeczności na problemy środowiska naturalnego, kształtujemy i promujemy postawy proekologiczne oraz ekopozytywne. Dążymy do tego, aby nasz absolwent był człowiekiem przygotowanym do życia w społeczeństwie demokratycznym oraz odpowiedzialnie pełnił role, z jakimi zetknie się w dorosłym życiu.

Szkoła kultywuje pamięć o wybitnej Patronce, tworzy przyjazną i bezpieczną atmosferę nauki i pracy, kształtuje poczucie dumy narodowej oraz postawę dbałości o tradycje.