IX edycji Turniej Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej - Szczegóły aktualności - Liceum Ogólnokształcące nr V im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Tag img 02.05.2024, 09:52

IX edycji Turniej Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej

Dnia 22 kwietnia uczestniczyliśmy w IX Turnieju Debat Historycznych zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Nasz zespół wylosował dwie z czterech możliwych tez. W pierwszym starciu, jako strona propozycji, musieliśmy obronić stanowisko, iż "Rok 1966 to bardziej Millenium niż Tysiąclecie". Dzięki dobrej argumentacji i skutecznemu odpieraniu kontrargumentów, udało nam się wyjść z tej debaty zwycięsko. Drugi temat był równie trudny. Tematem dyskusji była teza: "Żołnierze wyklęci wybrali najsłuszniejszą drogę przeciwstawiania się systemowi komunistycznemu". Tym razem przypadła nam strona opozycji. Mimo naszych wysiłków, nie udało nam się obalić tej tezy.

uczniowie przygotowują się do debaty

Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce, co było dla nas znaczącym osiągnięciem, gdyż dla wielu z nas były to pierwsze debaty. Udział w turnieju przyniósł nam nie tylko nowe doświadczenia i wzbogacił naszą wiedzę historyczną, ale także sprawił wiele radości. Była to świetna okazja do zmierzenia się z innymi drużynami i doskonalenia naszych umiejętności debatowania.

uczniowie debatują

Bez wątpienia, ten turniej był dla nas cennym doświadczeniem i pozostawił wiele wspomnień. W skład zespołu wchodzili: Amelia Odój (2h), Grzegorz Szczepański (2h), Michał Szyszło (1a), Jakub Buczek (1a) oraz Adam Gola (2h).
opiekunowie: Łukasz Kopytko, Urszula Piotrowska