Debata szkolna Model ONZ - Szczegóły aktualności - Liceum Ogólnokształcące nr V im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Tag img 02.05.2024, 09:44

Debata szkolna Model ONZ

Dnia 24 kwietnia w naszej szkole odbyła się pierwsza debata symulacyjna obrad ONZ - Model United Nations, która zorganizował szkolny klub debat. W debacie wzięło udział 10 uczniów którzy wcielili się w rolę delagatow różnych krajów aby wspólnie debatować i przedstawić swoje propozycje i wizję wobec następującego problemu: „zajęcie się problemem wykorzystania ukrytej sieci do nielegalnej przemocy, w tym handlu ludźmi i morderstw na zlecenie”.

debata dziewieć

Temat nie był prosty, natomiast nasi delegaci byli bardzo dobrze przygotowani, dlatego chętni wypowiadali się, a przede wszystkim zgłaszali się, zadając wnikliwe pytania innym delagatom. Aktywny udział wszystkich delagatów przyczynił się do stworzenia wspólnej rezolucji w finalnym etapie, która pozywtynie udało się przegłosować w głosowaniu większościowym.
Moderatorem debaty był: Kajetan Broda - 3f

debatują
Delegatami byli następujący uczniowie: Jakub Żołdak - 4f Cyryl Winniewski -1a Matylda Mach - 2a Michał Dziok - 3f Emilia Czubiel - 3e Paulina Figura - 3e Patrycja Radwan - 3e Gabriela Kruk - 3g Marek Niećko - 2c Weronika Chmura - 2a

uczestnicy