Debata: "Głosuję - Decyduję" - Szczegóły aktualności - Liceum Ogólnokształcące nr V im. M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie

Tag img 21.04.2024, 11:51

Debata: "Głosuję - Decyduję"

11 kwietnia 2024 r. drużyna z naszej szkoły, która wygrała debatę pt. "Głosuję - Decyduję.", wzięła udział w symulacji obrad Parlamentu Europejskiego w Warszawie.

Debata:

Alicja Jarosz, Jagoda Kizińska, Adam Gola oraz Grzegorz Szczepański z klasy 2H wspaniale reprezentowali V LO, debatując nad palącymi problemami Europy (tj. oszczędzanie wody, wszczepianie ludziom mikroprocesorów). Uczniowie wcielili się w role europosłów z różnych krajów i partii politycznych, prezentując swoje argumenty i negocjując kompromisy.

Symulacja była nie tylko cenną lekcją demokracji i funkcjonowania Parlamentu, ale także świetną zabawą i okazją do poznania nowych ludzi z całej Polski.